GERÇEK FORUM
Ekim 23, 2014, 11:14:55 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gez, gez gezgine döndük yahu!
editor
Administrator
Hero Member

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : Mayıs 07, 2012, 09:54:55 ÖÖ »

Cumartesi günü Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün misafiriyrik Gerçek Gazetesi  olarak. Hani benim diyecek tek bir cümlem var o da Hasan Başkan ne yazık ki yaptığı hizmetleri reklam etmesini bilmiyor. Eğer etmiş olsa inanın belki de İstanbul’un en fazla hizmet yapan ilçelerinden bir tanesi olduğunu herkesler görecek. Dediğim gibi havanın kararmasına yakın bir zamana kadar Büyükçekmece ilçesinin tüm sınırlarını gezdik diyebilirim. Gezi ile ilgili anlatacaklarımı birkaç gün sonrasına bırakacağım.

Turizm Derneği gezisi…

Çatalca Kültür ve Turizm Derneği de Pazar günü bir gezi düzenledi. Doğa yürüyüşü ile pekiştirilen gezide İnceğiz Mağaraları, Maltepe Nekropol Alanı, Bizans Mezarları, Kalfa Köy, Su kemerleri gibi bir çok tarihi eser ve güzellikler gezildi. Birkaç noktasında bulunamıyorum çünkü şuan köşe yazıyorum. Neyse aslında bu geziye ben daha fazla talep olacağını düşünüyordum ama bizim milletimiz Emirgan, Bolu Abant ve Çanakkale gibi gezileri daha fazla önemsiyor. Bu sebeple de Çatalca pek cezbedici gelmiyor!

Çatalca’da 2b’ler…

Çatalca’nın en büyük sorunlarından bir tanesi 2b arazileridir. Yıllarıdr bu sorun alır başını gider ama bir türlü çare çözüm bulunamazdı. Ancak son çıkan 2b yasası sonrasında şimdi tüm gözler yönetmeliklere çevrildi. Bu işin yürütmesi nasıl olacak halkımız bunu dört gözle bekliyor. Çünkü Çatalca’nın bilindiği üzere orman ile ilgili sıkıntısı var. Bu sıkıntının en büyük eseri ise Tapu İptal Davaları sonrasında iptal edilen tapuların sahipleri iddia edildiği gibi tapularını tekrar bedelsiz alacaklar ise bu büyük bir iş olacaktır. Hak yerini gerçekten bulacaktır. Özellikle bizim Çatalca ve Silivri’nin köylerinde ki 2b arazilerinin ucuz olacağını AKP Milletvekili Tülay Kaynarca söylemişti. Rayiç bedeller üzerinden hesap edilir ise ki ne kadar da ucuz olsa bizim buralarda köylü de para yok ki ?
Hele ki orman köylüsü…

Otobüsler göç sebebi…

Çatalca otobüslerinin pahalılığı iyice milleti çileden çıkartmaya başladı. Yani kazığın en sivri tarafını ne yazık ki biz vatandaşlar tutuyoruz. Düşünsenize Çatalca- Yenibosna arasında ödediğiniz ücret 4 lira 50 kuruş. Git gel hesabı yaparsanız günlük 9 lira ödeyeceksiniz. Haftanın 5 günü gitmek zorunda iseniz 9X5= 40 Lira. Ayda 160 lira sadece yol parası… Yani Büyükçekmece’den ya da Beylikdüzü’nden, ya da Mimarsinan’dan otobüse binenler bizim neredeyse dörtte bir fiyatımıza gidiyor. Biz yazık bu Çatalca’lıya diyoruz, onlar asıl kazık Çatalca’ya diyorlar. Birileri kendi rantını düşünmekten vazgeçip önce Çatalca’dan göçü engellemelidirler. Bu konuda ne Çatalca belediye başkanı Cem Kara elini kıpırdatıyor ne de AKP Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez. Otobüsler konusunda sıkıntı her geçen gün büyüdükçe Çatalca’dan da göç rakamları büyüyecektir. Bir bakın bakalım kaç tane Çatalca’lı sırf bu yüzden Büyükçekmece, Beylikdüzü, Mimarsinan gibi yerlere taşınma gereği duymuş…
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!