Kastamonulular’dan muhteşem gece

(1/1)

editor:

Esenyurt Kastamonulular Derneği’nin düzenlediği gecede, bölge siyasetçi ve işadamları bir araya geldi

KASTAMONULULAR Derneği'nin Esenyurt Kültür Merkezi'nde düzenlediği gece, iş dünyasından siyasilere kadar bir çok kişiyi buluşturdu.
Esenyurt'ta yaşayan Kastamonulularla dayanışma içinde olmak, kültür ve geleneklerini sürdürmek için dernekleştiklerini belirten Başkan Nevzat Özgür, "Birbirimize saygılı olmak kaydıyla derneğimizi kurduk. Kastamonulu hemşerilerimin, derneklerine özenle sahip çıkmalarını temenni ediyorum" dedi.
Yöresel müzik ve halk oyunlarıyla şenlenen gecede,  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'nın kısa konuşmasının ardından kürsüye gelen İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, "Kastamonu'da görev yaptığım süre içinde bizi bağırlarına bastıklarını gördüm. Elimden geldiğince sizlerin hizmetinde olmaya çalışıyorum. bu noktada bana bir iş düşerse, seve seve koşmaya hazır olduğumu söylemek isterim" şeklinde konuştu.

Uzak dursunlar

Daha sonra bir konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, "Emelimiz dünya sultanlığı, işimiz koltuk sevdası değil. Tek derdim Allah'ın kullarına rızası için, ona ulaşmak için hizmet etmektir. Belediye başkan aday adayları ortaya çıkmaya başladılar. Hamasi nutuklarla karşınıza çıkanları siz zaten tasfiye ediyorsunuz. Kim bu ülkede bir tek bayraktan başka bayrak, bir tek milletten başka millet düşünürse bizden uzak dursun" ifadelerini kullandı.

Halkın kölesi

Gecenin davetlilerinden Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Gani Rüzgar Şavata, masasına götürülen mikrofona şunları söyledi: "Eğer Kudüs ilmin şehriyse, Türkiye'de onun kapısıdır. İlme açılan bu kapının kapatılmaması gerekiyor. Ben Filistin davasının 23 yıldır savaşçısıyım. Yıllardır filmlerimle, bedenimle, aklımla Filistinli kardeşlerimin yanındayım. Ben halkımın kölesiyim, hep öyle kalmaya devam edeceğim."
Kastamonulular gecesine CHP’li Selahattin Korkmaz, eski DSP'li Sezgin Özgün, SP İlçe başkanı Hasan Kara, MHP  İlçe Başkanı Vefa Uzuner dekatıldı.

Navigasyon

[0] Mesajlar